صفحه اصلی  |  راهنمای سایت  |  جستجو  |  پرسش و پاسخ  |  پست الکترونیک  |  ارتباط با ما
دوشنبه 25 تير 1403  
Monday, 15 July, 2024  
    

  معرفی
  کتاب ها
  مقـالات
  قوانین و مقررات
  پرسش و پاسـخ
  سایتـهای مفید
  نظـرات و پیشنهـادات
  پاورپوینت های آموزشی

معرفی کتاب ها

عنوان كتاب: بررسی مسائل مدیریت دولتی و نظام اداری ایران

با این‌که در سه دهه گذشته اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه تحول در نظام اداری صورت گرفته و اصلاحات فرایندی و مثبت فراوانی انجام شده است، اما این سؤال پیش می‌آید که آیا با وجود تجارب موفق برخی کشورها در حوزه تحول اداری و پیشرفت فزاینده علم، به‌ویژه علوم و فناوری‌های الکترونیک، آیا تحول اداری در این راستا سرعت و کیفیت لازم و کافی را داشته است یا خیر؟ آنچه مردم به‌عنوان خدمت‌گیرندگان از دستگاه‌های دولتی و عمومی شاهد آن هستند، دادن پاسخ مثبت به سؤال مذکور را کمی سخت می‌نماید و نشان از وجود مسائل و مشکلات مختلفی در عمل و اجرا دارد. کتاب‌های متعددی در حوزه بررسی مسائل نظام اداری و مدیریتی در کشور منتشر شده است. لکن مشخصه‌های اصلی این کتاب، که به‌عنوان وجه تمایز بایستی مورد توجه خوانندگان قرار گیرد، به این شرح است: (1) این کتاب صرفاً به مسائل راهبردی می‌پردازد و بدیهی است ذیل هر کدام از مسائل مطرح‌شده در فصول (3) تا (5)، مسائل مختلف ریز و عملیاتی وجود دارد که در جای خود قابل بحث است که در این کتاب به آن‌ها نمی‌پردازیم. اما فرض ما بر این است که این مسائل ریز، تحت‌الشعاع مسائل راهبردی هستند و چنانچه این مسائل حل شوند، آن‌ها نیز حل خواهند شد. (2) این کتاب حاصل بیش از دو دهه تجربه مؤلف در سطوح مختلف نظام اداری از سطح کارشناسی تا سطح مدیر ارشد است. لذا نکات مطرح‌شده به‌نوعی تجربه زیسته مؤلف تلقی می‌شود و رویکرد موجود هم رویکرد کاربردی و عملیاتی است، تا صرفاً نظری. البته تلاش بر این بوده است که مسائل موجود با استناد مبانی نظری تحلیل و تفسیر شود. (3) این کتاب از این جهت که با نگاه کاربردی و تجربی تألیف شده است، علاوه بر این‌که شایسته است مورد استفاده مدیران ارشد و سایر مدیران و کارکنان نظام اداری قرار گیرد، منبع مناسبی برای بحث در مقاطع تکمیلی رشته مدیریت، به‌ویژه مدیریت دولتی، توسط اساتید و دانشجویان است.

برای مشاهده جزئیات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 

عنوان كتاب: جهانی شدن و چالشهای اداره امور عمومی

این کتاب تلاشی است برای درک چالش‌های جهانی شدن و حکم‌رانی در حوزه‌های: مدیریت منابع انسانی، رهبری، اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری، پایداری، و حکم‌رانی الکترونیکی در بخش عمومی/دولتی.

برای مشاهده جزئیات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

عنوان كتاب: مدیریت عملکرد پویا

 

 

 

 

 

 

این کتاب رویکرد جدیدی را که در حوزه مدیریت عملکرد در حال مطرح شدن است را معرفی می کند.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 

عنوان كتاب: راهنماي گام به گام استقرار نظام مديريت عملكرد

 

اين كتاب در واقع ويراست دوم كتاب قبلي با همين عنوان است كه با  تغييرات لازم و  بروزرساني مثال هاي مربوط بر اساس برنامه ششم توسعه تجديد چاپ شده است. اميد است مورد توجه مطالعه و استفاده كنندگان قرار گيرد.

 

عنوان کتاب: کاربرد مدلهای کمی در مدیریت عملکرد

 

 

 

با بررسی ادبیات دهه اخیر در خصوص مدیریت عملکرد و آینده آن، می توان مباحث موجود در این زمینه را در دو حوزه دسته بندی نمود؛ حوزه اول، مربوط به آورده های ناشی از تکنولوژی و نرم افزاری شده مدیریت عملکرد است و حوزه دوم مربوط به چالش های ناشی از این آورده هاست. در حوزه اول مهمترین بحث ها عبارتند از: مدیران و کارکنان حجم زیادی داده در اختیار خواهند داشت، اطلاعات از منابع مختلف قابل احصا خواهد بود و ... در حوزه دوم و در مقابل این آورده ها، بکارگیری و استفاده از اطلاعات عملکردی با مشکلاتی مواجه خواهند شد که برخی از آنها عبارتند از: اطلاعات عملکردی سازمانهای دولتی براحتی در اختیار رسانه های ارتباط جمعی قرار خواهد گرفت، از این طریق زمینه های فشار زیادی به مدیران اعمال خواهد شد و ... لذا در این کتاب مدلهای کمی و کاربردشان در مدیریت عملکرد را مورد بحث قرار دادیم که پیش بینی می شود در یک دهه آینده ناگزیر به استفاده از این نوع تکنیک ها در حوزه مدیریت عملکرد هستیم.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

عنوان کتاب: مدیریت عملکرد در بخش دولتی

 كتاب حاضر نگاه ويژه ايي به مطالب روز در حوزه مديريت دولتي و ارتباط آن با مديريت عملكرد در بخش دولتي دارد. هر يك از مترجمان اين كتاب داراي بيش از يك و نيم دهه تجربه علمي و عملي در حوزه هاي دانشگاهي و اجرايي كشور در ارتباط با مديريت عملكرد بوده و با موانع و مشكلات استقرار نظام مديريت عملكرد آشنا هستند. كتاب حاضر نكات مناسبي در ارتباط با برخي از موانع اساسي استقرار نظام مديريت عملكرد در دستگاه هاي دولتي را مورد بحث قرار داده و تجربيات مناسبي را بيان كرده است. مطالب اين كتاب از اين جهت كه مطالب خود را با تلفيق مباني علمي و تجربيات اجرايي برخي كشورها مورد تجزيه و تحليل قرار داده است هم براي مطالعه اساتيد و دانشجويان رشته مديريت مناسب بوده و هم براي مديران و كارشناسان دستگاه هاي اجرايي مناسب است.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 

عنوان کتاب: راه نمای روش تحقیق در علوم اجتماعی

 

 

انجام مطالعات علمي در مقاطع مختلف تحصيلي به عنوان يكي از مراحل مقاطع مذكور بوده و جزء فرايند آموزشي و تحقيقي مي باشد. اما متاسفانه بسياري از افرادي كه در مرحله تدوين پايان نامه هستند به دليل عدم آشنايي با روش هاي تحقيق و مراحل تدوين پايان نامه با مشكلات بسياري مواجه هستند. لذا تاليف كنندگان اين كتاب كه بيش از يك دهه در اين حوزه تجربه تدريس و كاربردي كردن متدهاي پژوهش را دارند اقدام به نگارش اين كتاب با رويكرد كاربردي نموده اند باشد كه مورد استفاده دانشجويان عزيز اين مرز و بوم قرار گيرد.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

عنوان کتاب: مدیریت و ارزیابی عملکرد 

 

این کتاب منبع درسی رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد.
کتاب حاضر جدیدترین کتاب منتشر شده در حوزه مدیریت عملکرد می باشد که در سال ۱۳۹۲چاپ شده است. این کتاب، حاصل پژوهش و بررسی های جامع و کامل در زمینه سیاست های کلی نظام اداری، قوانین و مقررات عمومی، قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون برنامه پنجم توسعه و سایر قوانین و همچنین انجام مطالعات تطبیقی در کشورهای مختلف می باشد. در واقع مولفین کتاب تجارب اجرایی و علمی بیش از دو دهه خود را در به تحریر در آوردن کتاب به کارگرفته و آن را به جامعه علمی و اجرایی کشور تقدیم می دارد. امید است مورد استفاده علاقه مندان قرار گرفته و با ارائه نظرات و پیشنهادات خود ما را در تالیفات بعدی یا چاپ های بعدی همین کتاب یاری نمایند. این کتاب در ادامه کتاب ها و تالیفات مولفین، کتابی کاملا علمی و اجرایی می باشد.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 عنوان کتاب: راهنماي گام به گام استقرار نظام مديريت عملكرد

کتاب حاضر تقریبا پرکاربردترین کتاب در حوزه استقرار و اجرای نظام مدیریت عملکرد در سه سطح؛ سازمان، مدیران و کارمندان می باشد. در واقع، این کتاب با توجه به درخواست های مکرر دستگاه های اجرایی و برخی مراکز دانشگاهی، توسط مولف-که خود یکی از متولیان استقرار نظام مدیریت عملکرد در دستگاه های اجرایی کشور است- به رشته تحریر درآمده است. این کتاب در واقع می تواند مورد استفاده کسانی قرار بگیرد که مصمم هستند تا مدیریت عملکرد را به صورت کاملا کاربردی اجرا نمایند. چرا که مطالب این کتاب در قالب مثالی طرح ریزی شده است تا کاربران بتوانند همزمان با مطالعه کتاب، اطلاعات سازمان خود را در قالب مثال مطرح شده قرار داده و  اقدام به استقرار نظام مدیریت عملکرد در سازمان خود نمایند.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 عنوان کتاب: مديريت عملكرد

کتاب حاضر پرفروش ترین کتاب در حوزه استقرار و اجرای نظام مدیریت عملکرد می باشد. در واقع، این کتاب مبانی علمی جامعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این کتاب در زمانی کمتر از دو سال به چاپ چهارم رسیده است. معمولا مورد استفاده در دستگاه های اجرایی ( در دوره های بهبود مدیرت مدیران/به عنوان منبع آموزشی) و مراکز آموزشی و پژوهشی می باشد. پیوست های این کتاب بسیار مورد استفاده کاربران می باشد.

برای مشاهده جزییات بیشتر و فهرست مطالب اینجا را کلیک نمایید.

 عنوان کتاب: مديريت عملكرد با نگاهی به ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور

 

کتاب حاضر اولین کتاب اینجانب است که در حاضر حال چاپ آن موجود نیست.تاریخ درج مطلب :  02/05/92  


کلیه حقوق این سایت متعلق به www.rafiezadeh.ir می باشد. 1398-1392©